Čistota vody ke koupání dle měření KHS


Tato stránka obsahuje odkazy na informace jednotlivých KHS o čistotě vody ke koupání na otevřených koupalištích a koupalištích ve volné přírodě.
Zejména při velmi teplém počasí se na koupalištích nadměrně rozmnožují zdravotně závadné sinice, bližší informace si lze přečíst například zde. Existují i jiné důvody možné závadnosti povrchových vod.
Další informace o nebezpečí při koupání jsou na stránce Ministerstva zdravotnictví.
Některé krajské hygienické stanice (KHS) a Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy (KSRZIS) na svých stránkách uvádějí aktuální informace o kvalitě vody v koupalištích. Je užitečné se na tyto informace podívat, abyste třeba nevydali peníze za dovolenou a až po příjezdu nezjistili, že se tam z hygienických důvodů nesmí koupat.

Některé KHS mají na svých stránkách celkový přehled čistoty vody ve všech koupalištích, u některých je zapotřebí kliknout na jednotlivá koupaliště, aby se zjistil jejich stav.
Na stránce Koupací vody provozované KSRZISem je přehledná mapka celé republiky, ale vypadá to, že na stránkách některých KHS jsou informace podrobnější a že na nich jsou i některá místa, která na celostátní mapce nejou.

Odkazy v roce 2015 byly zkontrolovány a v současné době by měly být platné.
Pozor, na přehledné mapce Koupací vody není na první pohled patrné datum měření na jednotlivých místech, a proto se nedá na první pohled poznat, zda je údaj aktuální.

Dne 6. 7. 2015


Koupací vody (přehledná mapka celé republiky, stránku provozuje KSRZIS)

Ústecký kraj
Karlovarský kraj
Plzeňský kraj
Jihočeský kraj,
Praha
Středočeský kraj
Liberecký kraj
Pardubický kraj
Královéhradecký kraj, aktuální informace tady
Kraj Vysočina,
Jihomoravský kraj
Zlínský kraj
Moravskoslezský krajDotazník Státního zdravotního ústavu "Zdravotní problémy vzniklé v důsledku koupání nebo kontaktu s koupací vodou".
„Zaznamenali jste zdravotní potíže v souvisloti s koupáním? Informujte nás, prosím, prostřednictvím dotazníku.“
[CNW:Counter]